• Dirty Dancing

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★★

  • Godzilla

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Anna Karenina

    ★★★½

  • Pirates of the Caribbean: At World's End

    ★★★★½

  • The Descent

    ★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Man's Chest

    ★★★★

  • Step Up All In

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Divergent

    ★★★½

  • Run

    ★★★★