• Barbarian

    Barbarian

    ★★★★★

    every man in this film died so im giving it 5 stars

  • Smile

    Smile

    ★★½

    cant even give this a proper rating because I was watching hot rick grimes edits on tiktok while this was playing in the background

  • Black Panther: Wakanda Forever

    Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★★

    absolute biggest fuck you to marvel for that ending credit scene. my heart is both broken and full at the same time.

  • Don't Worry Darling

    Don't Worry Darling

    ★★★½

    if i were alice i would’ve just sat there and minded my own damn business. having no job and doing nothing all day just to get eaten out by my husband when he comes home from work but maybe I’m different

  • Halloween Kills

    Halloween Kills

    ★★½

    not to toot my own horn but i bet i could defeat michael myers

  • TRON: Legacy

    TRON: Legacy

    ★★★★

    was ahead of it’s time!

  • Do Revenge

    Do Revenge

    ★★★★

    sophie turner pls go into more comedic roles im begging you

  • The Next 365 Days

    The Next 365 Days

    ★½

    had to watch this atrocity while I was in italy to get the full experience

  • Thor: Love and Thunder

    Thor: Love and Thunder

    ★★★

    3 stars only for chris hemsworth’s big juicy ass

  • Bullet Train

    Bullet Train

    ★★★★

    not the ryan reynolds jumpscare

  • Not Okay

    Not Okay

    ★★★½

    lowkey cringe at times but I enjoyed this a lot idc.

  • Elvis

    Elvis

    ★★★★½

    holy shit give austin butler his oscar NOW