Spinal_Trap has logged 156 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Letters to Satan Claus

Letters to Satan Claus

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bloodsucking Bastards

Bloodsucking Bastards

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Evil Toons

Evil Toons

1992
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dr. Giggles

Dr. Giggles

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
River's Edge

River's Edge

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Uncle Peckerhead

Uncle Peckerhead

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Murder-Rock: Dancing Death

Murder-Rock: Dancing Death

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fatman

Fatman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
USS Christmas

USS Christmas

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
CarousHELL

CarousHELL

2016
×
Read the review Edit this entry  
02
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Santa Jaws

Santa Jaws

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
This Is Spinal Tap

This Is Spinal Tap

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
RoboCop 2

RoboCop 2

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Scared Stiff

Scared Stiff

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Cruel Jaws

Cruel Jaws

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spookies

Spookies

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Slaughterhouse

Slaughterhouse

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Llamageddon

Llamageddon

2015
×
Read the review Edit this entry  
19
Killer Sofa

Killer Sofa

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
VHS Nasty

VHS Nasty

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Blind Fury

Blind Fury

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mortuary

Mortuary

1983
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Forbidden World

Forbidden World

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Binge

The Binge

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Becky

Becky

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hostel

Hostel

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry