• tick, tick...BOOM!

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Dear Evan Hansen

  • Dune

    ★★★

  • Malignant

    ★★½

  • The Power of the Dog

  • Respect

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Black Widow

  • Annette

    ★★★

  • Witch Hunt

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • False Positive

    ★★

  • Luca

  • Everybody's Talking About Jamie

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

  • Oslo

    ★★★

  • Cruella

    ★★

  • The Woman in the Window

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

  • Spring Valley

  • Violet

    ★★★½

  • Inbetween Girl

  • Alone Together.

  • Not Going Quietly

  • Our Father

  • Here Before

    ★★★

  • Stop and Go

  • The Feast

    ★★½

  • The Fallout

    ★★★★½

  • I’m Fine (Thanks For Asking)

    ★★★½

  • Fucking with Nobody

    ★★★

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★★

  • Lily Topples The World

    ★★★

  • Introducing, Selma Blair

    ★★★★

  • Potato Dreams of America

    ★★★

  • Women is Losers

    ★★

  • Yes Day

  • kid 90

    ★★★

  • Moxie

  • The United States vs. Billie Holiday

  • The Man with the Answers

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • The Map of Tiny Perfect Things

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • The Blazing World

  • Mayday

    ★★★

  • Ma Belle, My Beauty

    ★★★½

  • Superior

    ★★½

  • Strawberry Mansion

    ★★

  • How It Ends

  • John and the Hole

    ★★★½

  • I Was a Simple Man

    ★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Ultimate Playlist of Noise

    ★★

  • The Dig

    ★★★

  • Let Them All Talk

    ★★

  • The Prom

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Princess Switch: Switched Again

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Hillbilly Elegy