Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Brothers

Brothers

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

Jerry Seinfeld: 23 Hours to Kill

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Sex, Lies, and Videotape

Sex, Lies, and Videotape

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Knock at the Cabin

Knock at the Cabin

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Savages

The Savages

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gummo

Gummo

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Skinamarink

Skinamarink

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Infinity Pool

Infinity Pool

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Smile

Smile

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Chunky Shrapnel

Chunky Shrapnel

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Incantation

Incantation

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Whale

The Whale

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry