• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

  • Disney's FastPass: A Complicated History

  • All Too Well: The Short Film

  • Hypnotic

    ★★½

  • Yara

  • Antlers

    ★½

  • The Manor

  • No Time to Die

    ★★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★½

  • Intrusion

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • The Guilty

    ★½

  • Halloween Kills

    ★½

  • Last Night in Soho

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★

  • The Green Knight

    ★★

  • Bartkowiak

    ★★

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Souvenir: Part II

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Awake

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★½

  • The Gaze

  • Things Heard & Seen

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • Chaos Walking

  • Passing

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★½

  • Citadel

  • An Empty House

  • Education

    ★★★½

  • Songbird

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Gradations I-II

  • Life in a Year

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • The Princess Switch: Switched Again

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Mank

    ★½

  • Canvas

  • Rebecca

    ★½

  • Run

    ★★

  • Red, White and Blue

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • Beginning

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Thou Shalt Not Hate

  • Notturno

    ★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½