Jake has logged 24 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Brahms: The Boy II

Brahms: The Boy II

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Labyrinth of Cinema

Labyrinth of Cinema

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
November

November

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Hole

The Hole

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
House on Haunted Hill

House on Haunted Hill

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Inseminoid

Inseminoid

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Circle

Circle

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Piercing

Piercing

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Worth

Worth

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Trouble with Marnie

The Trouble with Marnie

2000
×
Read the review Edit this entry  
06
Marnie

Marnie

1964
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Friday the 13th

Friday the 13th

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry