Sort by

patrick m. has logged 39 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
South Park: The Pandemic Special

South Park: The Pandemic Special

2020
×
Edit this entry  
30
Who Is America?

Who Is America?

2018
×
Edit this entry  
29
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
The BQE

The BQE

2007
×
Edit this entry  
25
Glass Onion

Glass Onion

2019
×
Edit this entry  
25
Funny Games

Funny Games

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Shore

Shore

2020
×
Edit this entry  
22
Without Limits

Without Limits

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Maggie's Plan

Maggie's Plan

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Amblin'

Amblin'

1968
×
Edit this entry  
20
Twin Peaks

Twin Peaks

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cowboys & Aliens

Cowboys & Aliens

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Help!

Help!

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Reign Over Me

Reign Over Me

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Phantom Tollbooth

The Phantom Tollbooth

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry