Sort by
  • LEGO Star Wars Summer Vacation

    ★★★★★

  • DC League of Super-Pets

    ★★★½

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Elvis

    ★★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Morbius

    ★★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Outfit

    ★★★★½

  • Brian and Charles

    ★★★★

  • Limitations

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★½

  • The One and Only Ivan

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Scoob!

  • Dude Perfect: Backstage Pass

    ★★★★

  • A Parks and Recreation Special

    ★★★★★

  • Coffee & Kareem

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Onward

    ★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

  • Shazam!

  • Good Boys

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

  • My Hero Academia: Two Heroes

    ★★★★

  • Teen Titans Go! To the Movies

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Justice League

  • Coco

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Wonder Woman

  • The Lego Batman Movie

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Central Intelligence

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★½

  • Daddy's Home

    ★★★★

  • Ted 2

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • John Wick

    ★★★★

  • The Maze Runner

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • No Half Measures: Creating the Final Season of Breaking Bad

    ★★★★★

  • Justice League: The Flashpoint Paradox