Sort by

Jacob has logged 32 entries for films during November 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jay and Silent Bob Strike Back

Jay and Silent Bob Strike Back

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spirited

Spirited

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Admission

Admission

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Strange World

Strange World

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Clerks III

Clerks III

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Clerks II

Clerks II

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
She Said

She Said

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mona Lisa and the Blood Moon

Mona Lisa and the Blood Moon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Game Plan

The Game Plan

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Zen - Grogu and Dust Bunnies

Zen - Grogu and Dust Bunnies

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Weird: The Al Yankovic Story

Weird: The Al Yankovic Story

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Blob

The Blob

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pearl

Pearl

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry