Emma has logged 359 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★
Edit this entry  
15
Nocturne

Nocturne

2020
×
Edit this entry  
15
Evil Eye

Evil Eye

2020
×
Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

2007
×
Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Tales of Halloween

Tales of Halloween

2015
×
★★
Edit this entry  
10
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Black Box

Black Box

2020
×
Edit this entry  
09
The Lie

The Lie

2018
×
Edit this entry  
08
The Cleansing Hour

The Cleansing Hour

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Psychopaths

Psychopaths

2017
×
★½
Edit this entry  
07
Possessor

Possessor

2020
×
Edit this entry  
06
The Deeper You Dig

The Deeper You Dig

2019
×
★★
Edit this entry  
05
Irresistible

Irresistible

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Scare Me

Scare Me

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
American Murder: The Family Next Door

American Murder: The Family Next Door

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★
Edit this entry  
28
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★½
Edit this entry  
27
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★½
Edit this entry  
27
Irreversible

Irreversible

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Satan

Satan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Them

Them

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
The Ordeal

The Ordeal

2004
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Antebellum

Antebellum

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
V/H/S

V/H/S

2012
×
★★
Edit this entry  
19
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Dark

The Dark

2018
×
★★★½
Edit this entry  
17
We're Not Here to Fuck Spiders

We're Not Here to Fuck Spiders

2020
×
★★★
Edit this entry  
16
Spiral

Spiral

2019
×
Edit this entry  
16
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★
Edit this entry  
16
Caché

Caché

2005
×
★★★
Edit this entry  
15
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★½
Edit this entry  
14
Orphan

Orphan

2009
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Edit this entry  
06
The Owners

The Owners

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
Edit this entry  
02
The Sect

The Sect

1991
×
★★★
Edit this entry  
02
All About Evil

All About Evil

2010
×
★★½
Edit this entry  
02
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Lyle

Lyle

2014
×
★★★
Edit this entry  
01
To the Devil a Daughter

To the Devil a Daughter

1976
×
★★½
Edit this entry  
01
The Devil's Advocate

The Devil's Advocate

1997
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Mephisto Waltz

The Mephisto Waltz

1971
×
★★★
Edit this entry  
01
The Devil's Rain

The Devil's Rain

1975
×
★★½
Edit this entry  
01
Don't Deliver Us from Evil

Don't Deliver Us from Evil

1971
×
★★½
Edit this entry  
31
The Devil Rides Out

The Devil Rides Out

1968
×
★★½
Edit this entry