Sort by
  • Weird: The Al Yankovic Story

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★

  • Jackass 4.5

    ★★★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • Windfall

    ★★★

  • The Quiet Girl

    ★★★★½

  • The House

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Straight Outta Nowhere: Scooby-Doo! Meets Courage the Cowardly Dog

    ★½

  • People Just Do Nothing: Big in Japan

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Coming Home in the Dark

    ★★★½

  • Passing

    ★★★

  • Censor

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★½

  • The Ripper

  • Mank

    ★★★

  • Fan Girl

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Shagbands

  • On the Rocks

    ★★½

  • Limbo

    ★★★★½

  • Apples

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • PVT Chat

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Emma.

    ★★½

  • Horse Girl

    ★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • The Tiger Who Came to Tea

  • Little Women

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★

  • The Fanatic

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

  • Rocketman

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Animals

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★½

  • Beats

    ★★★★

  • Surviving R. Kelly

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½