Sort by

selene has logged 18 entries for films during September 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The People vs. Larry Flynt

The People vs. Larry Flynt

1996
×
★★★½
Edit this entry  
29
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
29
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★★
Edit this entry  
27
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Candy

Candy

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★★
Edit this entry  
20
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mulan

Mulan

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Les Misérables

Les Misérables

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Aileen: Life and Death of a Serial Killer

Aileen: Life and Death of a Serial Killer

2003
×
Edit this entry