Sort by
  • Doctor Who: The Church on Ruby Road

  • Mog's Christmas

  • Doctor Who: The Giggle

  • Doctor Who: Wild Blue Yonder

  • Doctor Who: The Star Beast

  • The Rat Catcher

  • A Haunting in Venice

    ★★★

  • Saltburn

  • Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

  • Blue Beetle

    ★★★★

  • Barbie

  • Nimona

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

  • Elemental

  • Asteroid City

  • Strange Way of Life

  • Proof is in the Pudding

  • Scream VI

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

  • Who Killed Santa? A Murderville Murder Mystery

  • Puss in Boots: The Last Wish

  • Scrooge: A Christmas Carol

  • Doctor Who: The Power of the Doctor

  • Meet Cute

  • Amsterdam

  • My Policeman

  • Wendell & Wild

    ★★★★★

  • The Menu

  • Glass Onion

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

  • The Next 365 Days

    ½

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Joyland

  • Three Thousand Years of Longing

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • 365 Days: This Day

  • Sonic the Hedgehog 2

  • Bodies Bodies Bodies

  • The Lost City

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

  • The Batman

    ★★★★½

  • Three Tidy Tigers Tied a Tie Tighter

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Single All the Way

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • House of Gucci

  • Encanto

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Malignant

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • The French Dispatch

  • After Yang

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Luca

  • Far from the Tree

  • Loki

  • The Falcon and the Winter Soldier