lucas has logged 30 entries for films during September 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Theory of Everything

The Theory of Everything

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
High Tension

High Tension

2003
×
★★★½
Edit this entry  
27
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★
Edit this entry  
22
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Edit this entry  
15
Doppelgänger

Doppelgänger

2012
×
★★★★
Edit this entry  
15
Beginners

Beginners

2010
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Skeleton Twins

The Skeleton Twins

2014
×
★★★★
Edit this entry  
13
Slice

Slice

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
08
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Elena

Elena

2012
×
★★★½
Edit this entry  
07
Louder Than Bombs

Louder Than Bombs

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Edit this entry  
04
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★★
Edit this entry  
03
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★
Edit this entry  
03
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Dial M for Murder

Dial M for Murder

1954
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Fall

The Fall

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Edit this entry