• Scream

    ★★★

  • A Ghost Story for Christmas: The Mezzotint

    ★★★½

  • The Amazing Mr. Blunden

  • Last Train to Christmas

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • A Christmas Number One

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★

  • A Boy Called Christmas

    ★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★

  • Dashcam

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★★

  • No One Gets Out Alive

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • V/H/S/94

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★½

  • Prey

    ★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Malignant

    ★★★★½

  • Mystery Spot

    ★½

  • Shadow of the Cat

    ★★

  • Dawn Breaks Behind the Eyes

    ★★½

  • Crabs!

    ★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • King Knight

    ★★★★½

  • Demonic

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Blood Red Sky

    ★★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★

  • The Advent Calendar

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Claw

  • The Deep House

    ★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Infinite

    ★½

  • Ultrasound

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Seance

    ★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Oxygen

    ★★★½

  • Red Snow

    ★★

  • The Power

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Hotel Poseidon

    ★★½

  • The Unholy

    ★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Sound of Violence

    ★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Jakob's Wife

    ★★★

  • Gaia

    ★★★

  • Broadcast Signal Intrusion

    ★★★★

  • TINA

    ★★★½

  • Son

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★