Nat has logged 538 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Night Comes for Us

The Night Comes for Us

2018
×
★★★½
Edit this entry  
31
Happy New Year, Colin Burstead

Happy New Year, Colin Burstead

2018
×
★★★
Edit this entry  
31
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Edit this entry  
31
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Edit this entry  
30
After the Screaming Stops

After the Screaming Stops

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★½
Edit this entry  
30
The Night Stalker

The Night Stalker

1972
×
★★★
Edit this entry  
29
Tales from the Hood 2

Tales from the Hood 2

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
Faceless

Faceless

1987
×
★★
Edit this entry  
29
Campfire Tales

Campfire Tales

1997
×
★★
Edit this entry  
29
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Edit this entry  
28
Police Story: Lockdown

Police Story: Lockdown

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★½
Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Post

The Post

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★
Edit this entry  
26
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Edit this entry  
25
Killing Gunther

Killing Gunther

2017
×
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Flight of the Navigator

Flight of the Navigator

1986
×
★★
Edit this entry  
21
Inside

Inside

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Legend

Legend

1985
×
★★
Edit this entry  
20
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★
Edit this entry  
20
Witness for the Prosecution

Witness for the Prosecution

1957
×
★★½
Edit this entry  
19
The Day of the Beast

The Day of the Beast

1995
×
★★½
Edit this entry  
18
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Coldplay: A Head Full of Dreams

Coldplay: A Head Full of Dreams

2018
×
★★★
Edit this entry  
16
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★★
Edit this entry  
15
Pooka!

Pooka!

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★½
Edit this entry  
15
Tales of the Third Dimension

Tales of the Third Dimension

1984
×
★★½
Edit this entry  
14
Tomb Raider

Tomb Raider

2018
×
★★
Edit this entry  
13
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Edit this entry  
12
Wild Wild West

Wild Wild West

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Satan's Slaves

Satan's Slaves

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Sitter

The Sitter

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Cam

Cam

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Luciferina

Luciferina

2018
×
★★
Edit this entry  
08
Game Over

Game Over

1989
×
★★★½
Edit this entry  
08
Blood Beat

Blood Beat

1983
×
★★½
Edit this entry  
07
Krampus

Krampus

2015
×
★★★★
Edit this entry  
06
Bird on a Wire

Bird on a Wire

1990
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Dark Below

The Dark Below

2016
×
★½
Edit this entry  
04
Daddy's Home 2

Daddy's Home 2

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★★½
Edit this entry