Sort by

sav has logged 23 entries for films during March 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Hi Stranger

Hi Stranger

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Passengers

Passengers

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Logan

Logan

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
Edit this entry  
18
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A United Kingdom

A United Kingdom

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Beyond Clueless

Beyond Clueless

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Not Another Teen Movie

Not Another Teen Movie

2001
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
La La Land

La La Land

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Picture This

Picture This

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
King Cobra

King Cobra

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry