van goth has logged 194 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
160 Characters

160 Characters

2015
×
Edit this entry  
31
The Typist

The Typist

2015
×
Edit this entry  
31
Hot Seat

Hot Seat

2017
×
Edit this entry  
31
Spring

Spring

2017
×
Edit this entry  
31
Fry Day

Fry Day

2017
×
Edit this entry  
31
Locker Room

Locker Room

2017
×
Edit this entry  
31
Laggies

Laggies

2014
×
★★
Edit this entry  
29
Party Girl

Party Girl

1995
×
★★★
Edit this entry  
29
Girl Most Likely

Girl Most Likely

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Unseen

Unseen

2016
×
Edit this entry  
29
Ellen DeGeneres: Relatable

Ellen DeGeneres: Relatable

2018
×
Edit this entry  
29
Blame

Blame

2017
×
★★½
Edit this entry  
29
Bridget Jones: The Edge of Reason

Bridget Jones: The Edge of Reason

2004
×
★★
Edit this entry  
29
Shrek

Shrek

2001
×
★★★½
Edit this entry  
28
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Little Man Tate

Little Man Tate

1991
×
★★★
Edit this entry  
26
My Teacher, My Obsession

My Teacher, My Obsession

2018
×
½
Edit this entry  
23
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Edit this entry  
22
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Loser

Loser

2000
×
Edit this entry  
07
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★★
Edit this entry  
19
Instant Family

Instant Family

2018
×
★½
Edit this entry  
17
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
15
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
George Michael: Freedom

George Michael: Freedom

2017
×
Read the review Edit this entry  
09
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whitney

Whitney

2018
×
Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
26
mid90s

mid90s

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★
Edit this entry