Sort by

Spencer has logged 38 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Kid Detective

The Kid Detective

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The French Connection

The French Connection

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Parallax View

The Parallax View

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
McCabe & Mrs. Miller

McCabe & Mrs. Miller

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Legend of Drunken Master

The Legend of Drunken Master

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Steel Magnolias

Steel Magnolias

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Femme Fatale

Femme Fatale

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dreams

Dreams

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
Read the review Edit this entry  
09
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Box

The Box

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
13th

13th

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Sid & Nancy

Sid & Nancy

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Belly

Belly

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry