Sort by

sprague has logged 181 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The Usual Suspects

The Usual Suspects

1995
×
★★★
Edit this entry  
27
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
25
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
25
The Big Short

The Big Short

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Stalker

Stalker

1979
×
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
23
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
16
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
15
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
14
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
14
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
13
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
13
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
Read the review Edit this entry  
09
Gayniggers from Outer Space

Gayniggers from Outer Space

1992
×
Read the review Edit this entry  
04
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Crow

The Crow

1994
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Becoming Cousteau

Becoming Cousteau

2021
×
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Big Shave

The Big Shave

1967
×
Read the review Edit this entry  
25
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Looking for Ms. Locklear

Looking for Ms. Locklear

2008
×
Read the review Edit this entry  
13
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Platform

The Platform

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Rhett and Link’s Night of Terror

Rhett and Link’s Night of Terror

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Shining

The Shining

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hocus Pocus

Hocus Pocus

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Girl vs. Monster

Girl vs. Monster

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
10
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry