Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Four Weddings and a Funeral

Four Weddings and a Funeral

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Two Weeks Notice

Two Weeks Notice

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Double Patty

Double Patty

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
Read the review Edit this entry  
06
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
Read the review Edit this entry  
17
The Firm

The Firm

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Once Upon a Time in Venice

Once Upon a Time in Venice

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Swingers

Swingers

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
East of Eden

East of Eden

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Unknown

Unknown

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Double

The Double

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
SMTOWN LIVE

SMTOWN LIVE "Culture Humanity"

2021
×
Edit this entry  
01
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Live Free or Die Hard

Live Free or Die Hard

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Operation Christmas Drop

Operation Christmas Drop

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Holiday in the Wild

Holiday in the Wild

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
A Very Country Christmas

A Very Country Christmas

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
El Camino Christmas

El Camino Christmas

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
A California Christmas

A California Christmas

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Christmas Inheritance

Christmas Inheritance

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
A Christmas Prince: The Royal Baby

A Christmas Prince: The Royal Baby

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Godmothered

Godmothered

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Knight Before Christmas

The Knight Before Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry