• Wonder Woman

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Gifted

    ★★★½

  • Tenderloin

    ★★★½

  • The Zookeeper's Wife

    ★★★

  • The Disaster Artist

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Security

    ★½

  • The Foreigner

    ★★½

  • Deadpool: No Good Deed

  • Kong: Skull Island

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★

  • Big Little Lies

    ★★★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • Fist Fight

    ★½

  • Team Thor: Part 2

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★★★

  • Wind River

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★★

  • Ingrid Goes West

    ★★★★

  • Extortion

  • Fences

    ★★★½

  • A Cure for Wellness

    ★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • Hairspray Live!

    ★★★½

  • Silence

    ★★★★½

  • Hi Stranger

    ★★★★

  • Allied

    ★★★½

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★½

  • Black Mirror: San Junipero

    ★★★★★

  • The Accountant

    ★★★★½

  • Trolls

    ★★★

  • Storks

    ★★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★½

  • Snowden

    ★★★

  • The Magnificent Seven

    ★★★

  • The Founder

    ★★★½

  • Jackie

    ★★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • The 9th Life of Louis Drax

    ★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Kubo and the Two Strings

    ★★★★½

  • Nine Lives

    ½

  • Suicide Squad

    ★★

  • Bad Moms

    ★★½

  • Your Name.

    ★★★★½

  • Don't Hug Me I'm Scared 6

  • Inner Workings

  • Central Intelligence

    ★★★

  • Lights Out

    ★★

  • Piper

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★★½

  • Now You See Me 2

  • The Neon Demon

    ★★★★½

  • Paterson

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • American Honey

    ★★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★★

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Neighbors 2: Sorority Rising

  • Lemonade

    ★★★★★

  • Captain America: Civil War