Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
In the Earth

In the Earth

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
Gaia

Gaia

2021
×
★½
Edit this entry  
05
Teddy

Teddy

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Maniac

Maniac

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Luca

Luca

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Coco

Coco

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Street Trash

Street Trash

1987
×
Read the review Edit this entry  
27
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
Read the review Edit this entry  
26
Prom Night

Prom Night

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Devil's Rejects

The Devil's Rejects

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thirst

Thirst

2009
×
Read the review Edit this entry  
22
From Dusk Till Dawn

From Dusk Till Dawn

1996
×
Read the review Edit this entry  
21
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Embrace of the Vampire

Embrace of the Vampire

1995
×
Read the review Edit this entry  
20
WolfCop

WolfCop

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Changeling

The Changeling

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Society

Society

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Castle Freak

Castle Freak

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

Your Vice Is a Locked Room and Only I Have the Key

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Class of 1984

Class of 1984

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House by the Cemetery

The House by the Cemetery

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mother's Day

Mother's Day

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Maniac Cop

Maniac Cop

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amusement Park

The Amusement Park

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Two Faces of January

The Two Faces of January

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blacula

Blacula

1972
×
Read the review Edit this entry  
11
The United States vs. Billie Holiday

The United States vs. Billie Holiday

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Beyond Re-Animator

Beyond Re-Animator

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
They Live

They Live

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Christine

Christine

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A History of Violence

A History of Violence

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Eastern Promises

Eastern Promises

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Intruders

Intruders

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Body Melt

Body Melt

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Boggy Creek II: And the Legend Continues

Boggy Creek II: And the Legend Continues

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry