SprintingFish has logged 43 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Parents

Parents

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
When They See Us

When They See Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Hardcore Henry

Hardcore Henry

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The First Purge

The First Purge

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Purge: Election Year

The Purge: Election Year

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Purge

The Purge

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Midnight Meat Train

The Midnight Meat Train

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Blade

Blade

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Elizabeth Shoaf: The Girl in a Bunker

Elizabeth Shoaf: The Girl in a Bunker

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Analyze That

Analyze That

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Analyze This

Analyze This

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
My Friend Dahmer

My Friend Dahmer

2017
×
Read the review Edit this entry  
04
Tag

Tag

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Other Man

The Other Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gremlin

Gremlin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Simon Killer

Simon Killer

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Ouija House

Ouija House

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
8 Heads in a Duffel Bag

8 Heads in a Duffel Bag

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Remains

The Remains

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Frank

Frank

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Proxy

Proxy

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Manderlay

Manderlay

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fire in the Sky

Fire in the Sky

1993
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Resident

The Resident

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cujo

Cujo

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
What Lies Beneath

What Lies Beneath

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
mother!

mother!

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
An American Haunting

An American Haunting

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Jessabelle

Jessabelle

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry