sprizzle has logged 25 entries for films during September 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Final Member

The Final Member

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Hitcher

The Hitcher

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mutual Appreciation

Mutual Appreciation

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Exam

Exam

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Space Station 76

Space Station 76

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Teenage

Teenage

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Beyond the Black Rainbow

Beyond the Black Rainbow

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Outside Man

The Outside Man

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Weird Science

Weird Science

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Birth

Birth

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Turin Horse

The Turin Horse

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Missing Picture

The Missing Picture

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Faster, Pussycat! Kill! Kill!

Faster, Pussycat! Kill! Kill!

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry