Sort by
  • The Job

  • Gate Crash

  • We Used to Own Houses

  • They Cloned Tyrone

    ★★★★

  • Hafekasi

  • Perfect Days

  • Riddle of Fire

  • Murder Mystery 2

  • Mae Martin: SAP

  • Cold Water

  • Great Expectations

  • Scream VI

  • A Whole Lifetime with Jamie Demetriou

  • Magic Mike's Last Dance

  • Pamela, A Love Story

  • You Hurt My Feelings

  • Past Lives

  • Friends of Mine

  • Dipped in Black

  • Hello Dankness

    ½

  • Yvonne Orji: A Whole Me

  • Kate Berlant: Cinnamon in the Wind

  • The People's Joker

    ★★★★

  • Sanctuary

  • Glass Onion

  • The Menu

  • See How They Run

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

  • Pearl

  • Bones and All

  • Inside the Mind of a Cat

  • Go with Grace

  • Lucky Peach

  • Strange Country

  • Mud Crab

  • Gem

  • Greenhouse by Joost

  • Nope

  • Spiderhead

  • Armageddon Time

  • Candy

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

  • The Bad Guys

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

    ★★★½

  • The Dropout

  • The Batman

    ★★★

  • Inventing Anna

  • Tall Girl 2

  • Give Me Pity!

  • Good Luck to You, Leo Grande

  • Please Baby Please

  • Fire of Love

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★

  • AI and I

  • Attenborough and the Mammoth Graveyard

  • A Spy Movie

    ★★★★

  • It's Raining Frogs Outside

  • Escape the Undertaker

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Many Saints of Newark

  • Venom: Let There Be Carnage

  • To Pick a Flower

  • C'mon C'mon

  • Mate

  • Hangry

  • Red Rocket

  • No Sudden Move

  • Luca

  • Terra Femme

  • Bad Trip

  • Chaos Walking

    ★★½