• City of Flowers

  • Skylab

  • MIGHTY ROBO V

  • Henry

  • i get so sad sometimes

  • It's Raining Frogs Outside

  • South Park: Post Covid

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Humans

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Whether the Weather is Fine

    ★★★½

  • Vivo

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Nitram

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★

  • BELLE

    ★★★½

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Benedetta

    ★★½

  • Prayers for the Stolen

    ★★★★

  • Annette

    ★★½

  • Luca

    ★★★

  • Ascension

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • ODDTAXI

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • Beyond the Model

  • Stuffed

  • Our Bed Is Green

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Tililing

    ½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★½

  • Azor

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★½

  • Introduction

    ★★★½

  • Cherry

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★½

  • Run That Shit!

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • El Planeta

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Cryptozoo

    ★★★½

  • When I Grow Up, I Want to Be a Pornstar

    ½

  • In the Same Breath

    ★★★★

  • Flee

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Music

    ½

  • The White Tiger

    ★★★

  • News of the World

    ★★½

  • First Light

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • The Prom

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Between the World and Me

    ★★★★

  • Small Axe

    ★★★★

  • From Our Family to Yours

  • Mank

    ★★★½

  • Fan Girl

    ★★★