• Mission: Impossible 8

  • Mission: Impossible 7

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Artemis Fowl

  • The Lovebirds

    ★★

  • Scoob!

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★

  • The Way Back

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 6 Underground

    ★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Spies in Disguise

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Klaus

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½

  • Wrinkles the Clown

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Crystal Calls - Making The Dark Crystal: Age of Resistance

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • 7500

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★½

  • Weathering with You

    ★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

    ★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ride Your Wave

    ★★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Aladdin

    ★★½

  • Yesterday

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Missing Link

    ★★★½