Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Teenage Mutant Ninja Turtles

Teenage Mutant Ninja Turtles

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Net

The Net

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Can You Keep a Secret?

Can You Keep a Secret?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Smithereens

Smithereens

1982
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Edit this entry  
23
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Eating Raoul

Eating Raoul

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Firestarter

Firestarter

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Beanie Mania

Beanie Mania

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Something's Gotta Give

Something's Gotta Give

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Passing

Passing

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Welcome Home, Roxy Carmichael

Welcome Home, Roxy Carmichael

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
She's Gotta Have It

She's Gotta Have It

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry