• Squid Game

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Luca

  • Cruella

  • Save Ralph

  • Moxie

  • Raya and the Last Dragon

  • Soul

  • Baby Done

  • A Whisker Away

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★★

  • Emma.

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Little Women

    ★★½

  • Spies in Disguise

  • 1917

    ★★★★★

  • Charlie's Angels

  • Noelle

  • Last Christmas

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Hustlers

  • The King

    ★★★

  • The Lion King

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Wine Country

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Long Shot

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Dumplin'

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Grinch

  • Ralph Breaks the Internet

  • A Star Is Born

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Finke: There & Back

    ★★★★

  • Incredibles 2

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Bao

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • An Evening with Beverly Luff Linn

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Paddington 2

  • Spookers

    ★★★

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

  • Gaga: Five Foot Two

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

  • Foxtrot

    ★★★★★

  • The Song Keepers

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Mary and the Witch's Flower

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Transformers: The Last Knight