• Hamilton

    ★★★★★

  • The Outpost

  • Artemis Fowl

    ★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • 8:46

    ★★★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Extraction

    ★★★★

  • Stargirl

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • The Banker

    ★★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Painter and the Thief

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Judy

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Aladdin

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Yesterday

    ★★★★½

  • See You Yesterday

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★½

  • What Men Want

    ★★★½

  • Paddleton

    ★★★

  • Troop Zero

    ★★★½

  • Blinded by the Light

    ★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • The Report

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Loud Krazy Love

    ★★★★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Creed II

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Venom

    ★★★½

  • The Burial of Kojo

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★½

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • Alpha

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • The Man Who Killed Hitler and Then the Bigfoot

    ★★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★