• Save Ralph

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★★★½

  • Spontaneous

  • Nomadland

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Rocks

    ★★½

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • Waves

    ★★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • After

    ½

  • Dieorama

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Monos

    ★★★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Skin

    ★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Cam

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • The Kissing Booth

  • El Angel

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Leading Lady Parts

    ★★★★★

  • Unsane

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Skate Kitchen

    ★★★★½

  • Assassination Nation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • The Babysitter

    ★½

  • Happy Death Day

  • Revenge

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★½

  • The Ritual

    ★★

  • mother!

    ★★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★½

  • In a Heartbeat

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★½

  • Flower

    ★★★★½

  • Baby Driver

    ★★★★