Sort by

Ethan has logged 346 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Road Trip

Road Trip

2000
×
Read the review Edit this entry  
30
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Into the Inferno

Into the Inferno

2016
×
Read the review Edit this entry  
25
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Animal

The Animal

2001
×
Read the review Edit this entry  
22
Lo and Behold: Reveries of the Connected World

Lo and Behold: Reveries of the Connected World

2016
×
Read the review Edit this entry  
17
Tully

Tully

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
This Is 40

This Is 40

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Baadasssss!

Baadasssss!

2003
×
Read the review Edit this entry  
14
Belichick & Saban: The Art of Coaching

Belichick & Saban: The Art of Coaching

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Tully

Tully

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Equals

Equals

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Hustlers

Hustlers

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Intern

The Intern

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fever Pitch

Fever Pitch

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Brad's Status

Brad's Status

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Below Her Mouth

Below Her Mouth

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
The Mechanic

The Mechanic

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Flight

Flight

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
Read the review Edit this entry  
18
Point Blank

Point Blank

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Plus One

Plus One

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry