Sort by

Ethan has logged 61 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Dynamite

Black Dynamite

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Underwater

Underwater

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
The Lost City of Z

The Lost City of Z

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Between Two Ferns: The Movie

Between Two Ferns: The Movie

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Knives Out

Knives Out

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Corporate Animals

Corporate Animals

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Godzilla: King of the Monsters

Godzilla: King of the Monsters

2019
×
Read the review Edit this entry  
20
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Gift

The Gift

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

2014
×
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla

Godzilla

1954
×
Read the review Edit this entry  
18
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Homefront

Homefront

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kubo and the Two Strings

Kubo and the Two Strings

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Cabin Fever: Patient Zero

Cabin Fever: Patient Zero

2014
×
Read the review Edit this entry  
14
Cabin Fever 2: Spring Fever

Cabin Fever 2: Spring Fever

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Cop Land

Cop Land

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thumbsucker

Thumbsucker

2005
×
Read the review Edit this entry  
11
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Adopt a Highway

Adopt a Highway

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Freaks

Freaks

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Unfinished Business

Unfinished Business

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
Read the review Edit this entry