Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
19
Toni Morrison: The Pieces I Am

Toni Morrison: The Pieces I Am

2019
×
Edit this entry  
21
Dir En Grey - Tour 14 Psychonnect - Mode Of

Dir En Grey - Tour 14 Psychonnect - Mode Of "Gauze"?

×
Edit this entry  
13
Dir En Grey - Tour 14 Psychonnect - Mode Of

Dir En Grey - Tour 14 Psychonnect - Mode Of "Gauze"?

×
Edit this entry  
04
Eric Andre: Legalize Everything

Eric Andre: Legalize Everything

2020
×
Edit this entry  
27
Shahmaran

Shahmaran

2018
×
Edit this entry  
27
The Formula

The Formula

2016
×
Edit this entry  
16
Atlantiques

Atlantiques

2009
×
Edit this entry  
13
The Gospel According to André

The Gospel According to André

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Interstice

Interstice

2016
×
Edit this entry  
08
Solipsist

Solipsist

2012
×
Edit this entry  
08
Doll Face

Doll Face

2005
×
Edit this entry  
06
Dir En Grey - Tour 13 Ghoul

Dir En Grey - Tour 13 Ghoul

×
Read the review Edit this entry  
29
Late Spring

Late Spring

1949
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Edit this entry  
19
Tigertail

Tigertail

2020
×
Edit this entry  
16
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Circus of Books

Circus of Books

2019
×
Edit this entry  
27
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
Edit this entry  
27
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
Edit this entry  
24
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Living Idol

The Living Idol

1957
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Four Journeys Into Mystic Time: One Two Three

Four Journeys Into Mystic Time: One Two Three

1978
×
Edit this entry  
22
Kiss of the Rabbit God

Kiss of the Rabbit God

2019
×
Read prior review Edit this entry  
21
24 Frames Per Second

24 Frames Per Second

1977
×
Edit this entry  
26
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
Edit this entry  
17
Miss Americana

Miss Americana

2020
×
Edit this entry  
14
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
On the Border

On the Border

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
24 Frames per Century

24 Frames per Century

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Notting Hill

Notting Hill

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dries

Dries

2017
×
Read prior review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Michelle Wolf: Joke Show

Michelle Wolf: Joke Show

2019
×
Edit this entry  
19
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
18
Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

Ronny Chieng: Asian Comedian Destroys America!

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
Edit this entry  
16
Tiffany Haddish: Black Mitzvah

Tiffany Haddish: Black Mitzvah

2019
×
Read the review Edit this entry  
16
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★★
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Don't Want to Sleep Alone

I Don't Want to Sleep Alone

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Seth Meyers: Lobby Baby

Seth Meyers: Lobby Baby

2019
×
Edit this entry  
08
Lan Yu

Lan Yu

2001
×
Edit this entry  
03
All in My Family

All in My Family

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Still Tomorrow

Still Tomorrow

2016
×
★★★
Edit this entry