• Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Innocent

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

  • Behind Her Eyes

  • Just Another Christmas

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Run

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

    ★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • The Paramedic

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Work It

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • Extraction

    ★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • His House

    ★★★½

  • My Mom is a Character 3

    ★★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★

  • Fractured

    ★★½

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★

  • In the Tall Grass

    ½

  • Unbelievable

    ★★★★

  • The Lumineers: III

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Haunt

    ★½

  • The Lion King

    ★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Ma

    ★★

  • Murder Mystery

    ★★★

  • Rim of the World

    ½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • I See You

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • Bad Seeds

    ★★★★

  • Mirage

    ★★★★

  • Bird Box

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Caldeira

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Meg

    ★½

  • Palo Santo

    ★★★

  • Calibre

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★★

  • Climax

    ★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Blockers

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Death Wish

    ★★★

  • The Warning

    ★★½

  • Love, Simon

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★½

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • All the Reasons to Forget

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★