• Night Stalker: The Hunt For a Serial Killer

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Prom

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★

  • Phineas and Ferb The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★★★

  • Fatal Affair

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Cats

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★★

  • K-12

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Hair Love

    ★★★★★

  • Dora and the Lost City of Gold

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Ma

    ★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Hustle

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★★

  • Poms

    ★★★

  • Aladdin

    ★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★

  • UglyDolls

    ★★

  • Trixie Mattel: Moving Parts

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★★

  • After

    ★★

  • Hellboy

    ★★

  • Little

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★★★

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★★★

  • Stuber

    ★★★½

  • Good Boys

    ★★★★★