ssab has logged 79 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Thunderball

Thunderball

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Our Brand Is Crisis

Our Brand Is Crisis

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
101 Dalmatians

101 Dalmatians

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Grease Live

Grease Live

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Grease

Grease

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Trolls

Trolls

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nun

The Nun

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mission: Impossible II

Mission: Impossible II

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Darkest Minds

The Darkest Minds

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Parental Guidance

Parental Guidance

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hope Springs

Hope Springs

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blockers

Blockers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Anastasia

Anastasia

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry