Sort by

sam has logged 22 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Breaker Upperers

The Breaker Upperers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
What to Expect When You're Expecting

What to Expect When You're Expecting

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Room

Room

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Brain on Fire

Brain on Fire

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Mirror: Metalhead

Black Mirror: Metalhead

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Twilight

Twilight

2008
×
Read the review Edit this entry  
09
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Mirror: Crocodile

Black Mirror: Crocodile

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★
Read the review Edit this entry