• Prey

    ★★

  • Luck

  • The Gray Man

    ★★

  • Black Bird

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Lightyear

    ★★★

  • Fire Island

    ★★½

  • Interceptor

    ★★½

  • Ricky Gervais: SuperNature

    ★★★½

  • Senior Year

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • 365 Days: This Day

    ½

  • All the Old Knives

    ★★½

  • Moon Knight

    ½

  • X

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Pam & Tommy

  • Moonfall

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★

  • Fresh

    ★★½

  • Brazen

    ½

  • The 355

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Stay Close

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Patrick

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

  • Single All the Way

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

  • The Unforgivable

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★

  • Dexter: New Blood

    ★★

  • Love Hard

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Squid Game

    ★★

  • Silent Night

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • The Guilty

    ★★

  • Spencer

    ★½

  • Dune

    ★★½

  • Cinderella

    ½

  • Belfast

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★★★½

  • Operation Hyacinth

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Beckett

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

    ★★★½