Sort by

Stacey has logged 208 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bill & Ted's Excellent Adventure

Bill & Ted's Excellent Adventure

1989
×
★★★★
Edit this entry  
26
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Sure Thing

The Sure Thing

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Juno

Juno

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
The Blood on Satan's Claw

The Blood on Satan's Claw

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
God's Not Dead

God's Not Dead

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Funny Girl

Funny Girl

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Forgetting Sarah Marshall

Forgetting Sarah Marshall

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Clueless

Clueless

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Missed Call

One Missed Call

2008
×
Read the review Edit this entry  
02
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bowling for Columbine

Bowling for Columbine

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Poltergeist

Poltergeist

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Apostle

Apostle

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Maniac

Maniac

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Personal Shopper

Personal Shopper

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marrowbone

Marrowbone

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Wasp

Wasp

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Girl's Own Story

A Girl's Own Story

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
Read the review Edit this entry  
25
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Meg

The Meg

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
First They Killed My Father

First They Killed My Father

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Jazz Singer

The Jazz Singer

1927
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Viva Las Vegas

Viva Las Vegas

1964
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry