• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★

  • The House

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Barber Westchester

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Brand New Cherry Flavor

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★

  • Army of the Dead

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Space Sweepers

    ★★★★★

  • Wish Dragon

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★

  • The Prom

    ★★★★½

  • Happiest Season

    ★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Undergods

    ★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★½

  • Pooka Lives!

    ★★½

  • Black Holes: The Edge of All We Know

    ★★★½

  • Trolls World Tour

    ★★½

  • Disclosure

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★★

  • Jasper Mall

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Invader ZIM: Enter the Florpus

    ★★★★½

  • Weathering with You

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★