Sort by
  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★

  • American Made

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • King Arthur: Legend of the Sword

    ★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★½

  • Icarus

    ★★★★½

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • The Lost City of Z

    ★★½

  • Moonlight

    ★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • Joy

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★½

  • A Most Violent Year

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★★½

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Gravity

    ★★

  • Mirror Mirror

    ★★★½

  • The Town

    ★★★½

  • The Debt

    ★★★½

  • Inception

    ★★★

  • Devil

    ★★★

  • Julie & Julia

    ★★★

  • The Dark Knight

    ★★★

  • Casino Royale

    ★★★★½

  • The Prestige

    ★★★

  • Monster House

    ★★★½

  • Collateral

    ★★★★

  • Spider-Man 2

    ★★★

  • The Lord of the Rings: The Return of the King

    ★★★★½

  • Infernal Affairs

    ★★★½

  • Gladiator

    ★★★★½

  • Fantasia 2000

    ★★★½

  • The Sixth Sense

    ★★★★½

  • The Matrix

    ★★★★★

  • L.A. Confidential

    ★★★★½

  • GoldenEye

    ★★★½

  • Dumb and Dumber

    ★★★★

  • Quiz Show

    ★★★★½

  • Tombstone

    ★★★½

  • A Few Good Men

    ★★★★½

  • Unforgiven

    ★★★★★

  • Ghost

    ★★★½

  • The Abyss

    ★★★★

  • Die Hard

    ★★★★½

  • The Great Mouse Detective

    ★★★½

  • First Blood

    ★★★★½

  • Blade Runner

    ★★★★

  • Rocky III

    ★★★★

  • Raiders of the Lost Ark

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Kramer vs. Kramer

    ★★★★★

  • Star Wars

    ★★★★★

  • Jaws

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Rope

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★★