Sort by

stan_wood has logged 20 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Curfew

Curfew

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Stutterer

Stutterer

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Swimmer

Swimmer

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

Borat: VHS Cassette of Material Deemed “Sub-acceptable” By Kazakhstan Ministry of Censorship and Circumcision

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Saw II

Saw II

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Connect

Connect

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
About a Girl

About a Girl

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elephant

Elephant

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
High Maintenance

High Maintenance

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry