RSS feed for Blake
  • Money Plane

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Jay and Silent Bob Reboot

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Deadwood: The Movie

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Stuber

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • Glass

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★½

  • Deadpool 2

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★

  • Thunder Road

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Justice League

    ★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★½

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Suburbicon

  • Lady Bird

    ★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★½

  • The Disaster Artist

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★

  • Logan

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★

  • The Big Sick

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Moana

    ★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★½

  • Doctor Strange

    ★★★