Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
04
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★★
Edit this entry  
04
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Winter Sleep

Winter Sleep

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
09
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★
Edit this entry  
08
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
The Man from Nowhere

The Man from Nowhere

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
31
Chernobyl 1986

Chernobyl 1986

2021
×
★★★
Edit this entry  
26
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
An Education

An Education

2009
×
★★★
Edit this entry  
23
Troy

Troy

2004
×
★★★½
Edit this entry  
22
Meet Joe Black

Meet Joe Black

1998
×
★★★★
Edit this entry  
21
Who Am I

Who Am I

2014
×
★★★
Edit this entry  
20
Loki

Loki

2021
×
Edit this entry  
20
Fracture

Fracture

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Constantine

Constantine

2005
×
★★
Edit this entry  
18
The Banishment

The Banishment

2007
×
★★★★
Edit this entry  
16
The Fundamentals of Caring

The Fundamentals of Caring

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
The Mustang

The Mustang

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
47 Ronin

47 Ronin

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
Resident Evil: Infinite Darkness

Resident Evil: Infinite Darkness

2021
×
★★
Edit this entry  
08
My Fair Lady

My Fair Lady

1964
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Remains of the Day

The Remains of the Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
04
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Edit this entry  
27
The Sound of Music

The Sound of Music

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Luca

Luca

2021
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Salvation

The Salvation

2013
×
★★★
Edit this entry  
12
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Queen: Live at Wembley Stadium

Queen: Live at Wembley Stadium

1986
×
Edit this entry  
05
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★½
Edit this entry  
29
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Edit this entry  
28
Memorable

Memorable

2019
×
Edit this entry  
26
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★½
Edit this entry  
03
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
02
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Edit this entry