• Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★★

  • The Assistant

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★

  • Crawl

    ★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Memorable

  • Toy Story 4

    ★★★

  • When They See Us

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Rocketman

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Chernobyl

  • Tolkien

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Hellboy

    ★★★

  • Shazam!

    ★★½

  • The Rat

  • Curtain

  • The Highwaymen

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • The Beach Bum

    ★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • The Mustang

    ★★★

  • The First King

    ★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Polar

    ★½

  • The Farewell

    ★★½

  • عقلي

  • The Mule

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Venom

    ★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★

  • Widows

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Nightingale

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★★½

  • The Sisters Brothers

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Skyscraper

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Capernaum

    ★★★★