Will has logged 163 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
The Adventures of Milo and Otis

The Adventures of Milo and Otis

1986
×
Read the review Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
WarGames

WarGames

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Certain Women

Certain Women

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hidalgo

Hidalgo

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Days of Thunder

Days of Thunder

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Creed

Creed

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beverly Hills Cop

Beverly Hills Cop

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Executive Decision

Executive Decision

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Clemency

Clemency

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Swordfish

Swordfish

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Vanilla

Vanilla

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Sandlot

The Sandlot

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
United 93

United 93

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
7500

7500

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
04
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
High Life

High Life

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Beastie Boys Story

Beastie Boys Story

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Assistant

The Assistant

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cadet Kelly

Cadet Kelly

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Aquaslash

Aquaslash

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Independence Day

Independence Day

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gamer

Gamer

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry