• The Lost City

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Perfect Host

    ★½

  • Love Hard

    ★★½

  • The Guilty

    ★½

  • Candyman

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Girl in the Basement

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • After We Collided

    ½

  • Unhinged

    ★★

  • Archive

    ★★★

  • The Wrong Missy

  • Extraction

    ★★★

  • The Secret: Dare to Dream

    ½

  • Stargirl

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Pete Davidson: Alive from New York

    ½

  • 365 Days

    ½

  • The Night House

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Fractured

    ★★½

  • Tall Girl

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • K-12

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Falling Inn Love

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

    ½

  • The Lion King

    ★★★

  • Kidnapping Stella

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • The Intruder

  • The Kill Team

    ★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • The Act

    ★★★★

  • Teen Spirit

    ★★★

  • Suspiria

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • My Teacher, My Obsession

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★★

  • Dude

    ½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Coco

    ★★★★★

  • Gerald's Game

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Bad Match